Ekonomi

Olağanüstü halde sağlık tedbirlerine ilişkin karar Resmi Gazete’de

Kararnameye göre, mesleğini serbestçe icra eden eczacılar ile OHAL uygulanan illerde tıbbi cihaz satış merkezi, gözlükçü işletmesi, kişiye özel protez ve ortez merkezi, işitme cihazı merkezi veya diş protez laboratuvarı olarak faaliyet gösteren işyerleri, olağanüstü hal süresi içinde valilikçe uygun görülen yerlerde ilan edilir veya taşınabilir araçlara Sağlık Bakanlığınca belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde işletme izni verilir.

Olağanüstü hal süresince Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki serbest eczaneler, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde ilaç takip sistemi süreçlerinden muaf tutulacak.

Ancak, kırmızı ve yeşil reçeteye tabi ilaçlara ilişkin talepler, reçetelerin defter kayıtlarının düzenli olarak tutulması ve basılı reçetelerin birer nüshasının saklanması suretiyle karşılanacaktır.

Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki tıbbi cihaz satış merkezleri, gözlükçüler, kişiye özel protez ve ortez merkezleri, işitme cihazı merkezleri veya diş protez laboratuvarları olağanüstü hal süresince eser takip sistemi bildirimlerinden muaftır. Sağlık Bakanlığınca belirlenen işlemler ve asılları. Yapılabilir.

haberbulancak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu