Haber

Aziz Erva, Kırıkkale’deki son yolculuğuna uğurlandı

KAHRAMANMARAŞ’ta, depremde çöken binanın enkazından kurtarıldıktan 6 saat sonra haber alınamayan ve günler sonra hayatını kaybeden Aziz Erva Aktaş’tan (10) memleketi Kırıkkale’deki son yolculuğuna uğurlandı. .

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde yaşadıkları apartmanın çökmesi sonucu ailesiyle birlikte enkaz altında kalan Mukaddes Erva Aktaş, 6 saat sonra yaralılardan çıkarıldı. Enkazdan babası Abdullah Aktaş kurtarılırken, annesi Ayşe Betül (30), ağabeyi Zümra (4) ve halası Özlem Aktaş (22) hayatını kaybetti. Yolda komşuları tarafından ambulansa teslim edilerek hastaneye kaldırılan Mukaddes Erva’dan bir daha haber alınamadı. Depremin üzerinden 20 günden fazla zaman geçtikten sonra Kutsal Erva’nın komşuları tarafından ambulansa teslim edildiği anlara ait güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı.

Abdullah Aktaş’ın günlerdir bulmaya çalıştığı kızının hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Kahramanmaraş’ta hastaneye kaldırıldıktan sonra hayatını kaybeden Aziz Erva’nın yetimler mezarlığına defnedildiği belirlendi. Savcılık kararıyla mezarından çıkarılan Mukaddes Erva’nın cenazesi dün babasına teslim edildi.

Kutsal Erva için memleketi Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde cenaze namazı kılındı. Karakeçili Merkez Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Aziz Erva’nın babası Abdullah Aktaş ve yakınları, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mukaddes Erva’nın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığına defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu