Haber

Ankara’da Böcek İlacından Zehirlenen 2 Kişi Öldü

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir apartmanda bulunan 7 kişinin ilaçlardan etkilendiğini ve 2 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Şahin, Yeni Turan İlköğretim Okulu’nda karne dağıtım töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Aynı apartmanda oturan bazı şahısların zehirlendiği tezini hatırlatan Şahin, “Ben de ilk değerlendirmelere göre Keçiören’de bir apartmanda böcek ilacından kaynaklandığı bilgisini aldım. Maalesef 2 vatandaşımız kayıp, 5 vatandaşımız kayıp. Vatandaşlarımızın şu anda tedavileri devam ediyor. İnşallah sağ salim aramıza dönerler” dedi.

Ekiplerin olay yerinde çalışmalarının devam ettiğini belirten Şahin, “Kesin sebep, teknik ve adli tıp çalışmalarının tamamlanmasının ardından netlik kazanacak. Allah’tan rahmet diliyorum. Tabii ki bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum.” dedi.

Olaydan etkilenenlerin uyruğu sorulduğunda Şahin, “Türk vatandaşı, şu an aldığım bilgi Türk vatandaşıdır” dedi. şeklinde cevaplanmıştır.

Etkinlik

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, sabah saat 07.33 sıralarında Keçiören ilçesinde ikamet eden ailenin baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı şikayeti ile sağlık ekipleri adrese yönlendirildi.

Polis, AFAD, UMKE, SAKOM ve GAMER gruplarının çalışmalarının ardından zehirlenme belirtileri gösteren şahıslar farklı hastanelerde tedavi altına alınırken, 2 kişi hayatını kaybetti.

Olayın ardından ifadeye konu olan bina ve çevresinde gerekli tedbirler alındı, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu