Yaşam

76. Cannes Film Festivali’nin jüri başkanlığına Ruben Östlund seçildi

76. Cannes Film Festivali’nin başkanlığını İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un üstleneceği açıklandı. Cannes, bu yıl Oscar adayı son filmleri “Hüzün Üçgeni” ve “Meydan” ile Altın Palmiye kazanan Östlund’u heyetin başına atayarak, “Ödün vermeyen, açık sözlü ve seyirciyi sürekli cesaretlendiren biri” dedi. kendilerine meydan okumak ve sanatın kendisini icat etmeye devam etmek için talep eden filmlere saygı duruşunda bulunduğunu söyledi.

Beyazperde’ye göre,Östlund, “Cannes Festivali’nde bu yılki yarışmaya delegasyon lideri olarak atanmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

Östlund yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Film dünyasının hiçbir yerinde festivalde yarışan sinemaların açılışı kadar büyük bir beklenti yok. Uzmanlardan oluşan Cannes seyircisiyle birlikte bunun bir parçası olmak bir ayrıcalık. sinema kültürünün en değerli döneminde olduğunu söylüyorlar.Sinemanın özel bir yanı var: hep birlikte orada.” İzliyoruz ve deneyimin yoğunluğunu artırıyor. Kişisel ekranların önünde yaptığımız dopamin kaydırmasından farklı düşünmemizi sağlıyor.”

ÜÇÜNCÜ YÖNETMEN İKİ ALTIN ​​PALM JÜRİ BAŞKANI İLE BİRLİKTE

Östlund’un ikinci ve üçüncü uzun metrajlı filmleri “İradesiz” ve “Çal” festivalin Belirli Bir Saygı ve Yönetmenlerin On Beş Günü bölümlerinde gösterildi. Östlund, Francis Ford Coppola ve Emir Kusturica’dan sonra jüri başkanlığını yaptığı iki Altın Palmiye’nin üçüncü galibi oldu. Östlund’un 2014 yapımı “Force Majeure” filmi de Côte d’Azur’da gösterildi ve Makul Bakış için Delegasyon Ödülü’nü kazandı.

76. Cannes Film Festivali bu yıl 16-27 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu