Teknoloji

Instagram’da Makaraları ve Gönderileri Yalnızca “Yakın Arkadaşlarla” Paylaşma Kılavuzu

Instagram, kullanıcıların ‘Yakın Arkadaşlar’ listesiyle Reels ve gönderiler paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği duyurdu. Bu özelliği kullanarak kişisel içeriklerinizi yalnızca seçtiğiniz kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz. Peki bu nasıl yapılıyor? Birlikte öğrenelim. ?

Kaynak: bir

Meta, Instagram kullanıcıları için yeni bir özellik duyurdu.

Kullanıcılar artık gönderilerini ve Reels görsellerini yalnızca “Yakın Arkadaşlar” listesindeki kişilerle paylaşabilecek.

Bu özellik daha önce Hikayeler ve Notlar bölümünde mevcuttu ve artık genişletilip gönderi ve Reels içeriklerine uygulanacak.

Yakın Arkadaşlar listesine eklenen gönderiler, bu gönderilerin belirli bir hedef kitleyle paylaşıldığını belirten yeşil bir yıldız simgesiyle işaretlenecektir.

Bu yeni özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Instagram uygulamasının alt kısmında yer alan menüde “+” butonuna basarak “Post” veya “Reel” seçeneğini seçin, içeriklerinizi dilediğiniz gibi düzenledikten sonra “İleri” butonuna tıklayın.

Paylaşmadan önce “Hedef Kitle”ye dokunun ve oradan “Yakın Arkadaşları”nı seçin.

Gönderinizi paylaştığınızda, gönderi yalnızca Yakın Arkadaşlar listenizdekiler tarafından görülecek ve sağ üst köşede küçük yeşil bir yıldız simgesiyle işaretlenecektir.

Bu özellik, kullanıcıların içeriklerini daha dar bir çevreyle paylaşmasına olanak tanıyarak sosyal medyada daha güvenli ve kontrol edilebilir bir alan yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu