Haber

Bodrum’da Deniz Dibi Temizleme Etkinliği

Muğla’nın Bodrum ilçesinde “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla bu yıl dokuzuncusu düzenlenen sezonun son deniz dibi temizliği Kumbahçe Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan dalgıçlar Kumbahçe sahilinden tekneyle kıyıya yakın bölgeye götürüldü. Daha sonra bölgede dalış yapan istekli dalgıçlar, yaklaşık 2 saatte denizden otomobil lastikleri ile plastik, cam ve metalden oluşan 200 kilogram atığı çıkardı.

Dalgıçların ardından tekneye yüklenen atık malzemeler daha sonra Bodrum Belediye Meydanı’na getirildi. Görevlilerin kamyona yüklediği atıklar Bodrum Belediyesi önünde sergilendi.

Bu arada belediye önünde daha önce yapılan temizlik çalışmaları sırasında çekilen fotoğrafların yer aldığı bir stant açıldı. Standa ilçede tatilini geçiren öğrenciler ile yerli ve yabancı turistler ilgi gösterdi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz da sergiyi gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Proje kapsamında bu yıl 11 mahallede deniz dibi temizliği yapıldığını ve çalışmalar sırasında 2 bin 500 kilogram atığın kaldırıldığını belirten Çakaloğlu, destek veren ekiplere teşekkür etti.

Yılmaz, amaçlarının bilinçlendirmek ve denizlerin kirlenmesini önlemek olduğunu da kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu